DOPING

EkoVitrin LOGİTRANS 2018 FUARI ÖZEL SAYISI

  • 12-12-2018

14-16 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek Logitrans 2018 Fuarı’nın lojistik sektörü açısından çok önemli rolü bulunuyor. Özellikle Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Orta Asya ülkelerinden temsilcileri bir araya getiren Logitrans, yeni iş fırsatları ve işbirliklerini hayata geçirmesi bakımından da önemli bir fuar. Green Lojistik Danışmanlık www.depokirala.com olarak fuar da yer aldı.

EkoVitrin  LOGİTRANS 2018 FUARI ÖZEL SAYISI

DEPOKİRALA.COM, TÜRKİYE'NİN LOJİSTİK DEPO PAZARI OLACAK
Green Lojistik Danısmanlık, Türkiye'nin ilk ve tek kiralık ve satılık depo lojistik veritabanı olan depokirala.com'u iki yıl önce faaliyete geçirdi. Depokirala.com adıyla faaliyete başlayan platform, Türkiye'nin lojistik depo pazarı olmayı hedefliyor.
Green Lojistik Danışmanlık Ge nel Müdürü Osman Doğrucu, depokirala.com ile Türkiye'nin her yerinde kiralık veya satılık depo arayanların artık doğrudan depo sahiplerine ulaşabildiğini söyledi. Yaklaşık 25 yıldır lojistik sektörünün içinde olduğu bilgisini ve- ren Osman Doğrucu, “Son iki yıldır depokira- la.com üzerinde çalışıyoruz. Türkiye'de soğuk hava, kuru depo, antrepo, açık depo, donuk depo isimleri altında 10 bin dolayında ticari depo olduğunu hesaplıyoruz. Fakat Türkiye çapında bir depo envanteri olmadığı için kesin rakamları ifade edemiyoruz. Devlet kurumları da dahil hiçbir kurumun elinde nerede, ne kadar depo olduğuna dair bilgi yok. Hazırlıkları süren Lojistik Master Planı'nda umarız bu eksiklik giderilir. Biz bu alanda boşluk gördüğümüz için, Türkiye'nin en büyük depo veri tabanını oluşturma amacıyla yola çıktık” dedi.
“PLATFORMA KAYITLI DEPO SAYISI BİN 900'Ü GEÇTİ”
Depokirala.com adlı dijital platformda lo- jistik depolarını kiralamak ve satın almak iste- yenlerle, deposunu kiraya vermek veya satmak isteyenleri doğrudan buluşturduklarını kayde- den Osman Doğrucu, “İnsanlar bu platforma geliyor, depolarını kaydediyorlar, isimlerini ve iletişim bilgilerini veriyorlar. Depolama veya lojistik depo ihtiyacı olanlar harita üzerin- de tüm Türkiye'de il ve ilçe bazında ve depo türlerine göre arama yapabiliyorlar, seçtikleri depoları kıyaslayabiliyorlar. Depo sahibi ile direkt pazarlık yapabiliyorlar. Bu hizmetlerin hepsi ücretsiz. Ayrıca uzmanlarımız isteyenlere uygun depo konusunda belirli bir ücret karşılı- ğında depo expertiz raporu hizmeti sunacaklar. Platforma kayıtlı depo sayısı bin 900'ü geçti. En çok İstanbul'dan depo kayıtlı. Yıl sonunda 2 bin depoyu geçmeyi hedefliyoruz” diye ko- nuştu.
 “TÜRKİYE'DE İLK VE TEK OLAN BİR PLATFORMUZ”
Depokirala.com'da ayrıca bir depo tedarik- çileri listesi ve bir de bilgi bankası olduğuna değinen Osman Doğrucu, “Dileyenler burada lojistik konusundaki çeşitli sunumlara, çatıcı, güvenlikçi, rafçı gibi lojistik depo tedarikçile- rine ulaşabilecek. Yani sadece depo kullanmak isteyen değil, depo yaptıracak, raf yaptıracak, donanım temin edecek olanlara da hizmet ve- rilecek. Bu platform ile birlikte lojistik e-bülten hazırlamaya başladık. Yaklaşık 24 bin lojistik oyuncuya ulaşan bu aylık bültende öne çıkan depolar, lojistik yatırımlar gibi haberler yer alı- yor. Bu olanaktan depokirala.com üyeleri fay- dalanıyor. Genel e-ticaret sitelerinde uçaktan iğneye kadar her şeyin satılıyor. İnsanlar artık kategori marketlere yöneliyorlar. Gayrimenkul web sitelerinin yelpazesi de çok geniş. Bizim platformumuz ise sadece lojistik depo üzerine uzmanlaşmış durumda. İngilizce ve Azeri dilinde versiyona geçtik.
 

Depokirala.com ile depolama veya lojistik depo ihtiyacı olanlar harita üzerinde tüm Türkiye'de il ve ilçe bazında ve depo türlerine göre arama yapabiliyorlar, seçtikleri depoları kıyaslayabiliyorlar.

Green Lojistik Danışmanlık Genel Müdürü Osman Doğrucu
 Sırada İran ve Ukrayna dilinde de yayına geçeceğiz. Şu an Türkiye'de ilk ve tek olan bir platformuz” şeklinde konuş- tu. Logitrans Transport 2018 Fuarı'nda bir defa stand açtıklarını, sonrasında ise her yıl ziyaret ettiklerini kaydeden Osman Doğrucu, “Daha aktif ve katılımlı, değişik ve sektörün trendle- rini yakalayan firmaları fuarda görmek istiyoruz” dedi
 
 
78 | KASIM 2018 | www.EKoviTRİN.COM
 
http://www.ekovitrin.com/images/upload/LOGY2.pdf

Kaynak:EkoVitrin