DOPING

`OTOMOTİV YEDEK PARÇA LOJİSTİĞİNDE DIŞ KAYNAK UYGULAMALARI ZİRVESİ` İZTO’da gerçekleştirildi.

  • 27-03-2018


Ege Lojistik Derneği “ELODER” tarafından , İzmir Ticaret Odası , EGOD , Canlı Otomotiv ve DB Schenker Arkas işbirliği ile İZTO da düzenlenecek olan "Otomotiv yedek parça lojistiğinde dışkaynak kullanımı uygulamaları zirvesi ” 19 Nisan Perşembe 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

`OTOMOTİV YEDEK PARÇA LOJİSTİĞİNDE DIŞ KAYNAK UYGULAMALARI ZİRVESİ`  İZTO’da gerçekleştirildi.
Otomotiv yedek parça sektöründe dışkaynak kullanımı (Outsourcing ) süreçleri firmalarda birçok soru işaretiyle karşılanan, cesaret edilemeyen bir konudur.

Piyasa koşulları ,aşırı rekabet , genel ekonomik ve siyasi süreçler yedek parça dağıtım firmalarını zorlamaktadır. Lojistik süreçlerin içinde bulunduğumuz teknolojik çağın gereklerine uygun olmaması, otomasyona geçişlerde yaşanan sıkıntılar firmalar açısından doğru kararlar alınmasını zorunlu kılmaktadır.

Bu anlamında yedek parça dağıtım sektöründe Green Lojistik Danışmanlık desteğiyle bir ilk olarak yaşanan Canlı Otomotiv & DB Schenker Arkas işbirliği alanında ilk ve tek başarılı örnek olup sektörle paylaşılması gereken bir “başarı öyküsü” haline gelmiştir.

İstanbuldan da gelen otomotiv yedek parça sektörü katılımcıları ile birlikte gerçekleştirilen zirvede dış kaynak uygulamalarının sektör için ciddi bir seçenek oluşturduğu ortaya çıktı

Kaynak : Eloder